تامین سلامت امین

ال متیونین (L-Methionine) یک اسید آمینه ضروری است که به عنوان پیش ساز گلوتاتیون مهمترین آنتی اکسیدان بدن عمل می کند. این آمینو اسید به محافظت از کبد در برابر تجمع چربی کمک کرده و به فرآیندهای سم زدایی طبیعی آن کمک خواهد کرد . ال متیونین همچنین با تحریک تولید کراتین برای ماهیچه ها نیز می تواند مفید باشد .این آمینو اسید توسط بدن تولید نمی شود ، بنابراین باید از رژیم غذایی یا مکمل های حاوی ال متیونین برای دریافت آن استفاده کرد .ال متیونین همچنین یک آنتی اکسیدان است که در گوشت و محصولات لبنی یافت می شود. همچنین یکی از هشت اسید آمینه ضروری برای بدن می باشد ، به این معنی که یک عنصر ضروری برای تولید پروتئین ها می باشد و بدن نمی تواند آن را تولید کند. این آمینو اسید در درمان و پیشگیری از بیماری های کبدی بسیار مفید می باشد.

ال متیونین یا  متیونین، یک اسید‌آمینه ضروری در بدن است (یک بلوک ساختمانی برای پروتئین‌ها). این اسید‌آمینه در گوشت، ماهی و محصولات لبنی یافت می‌شود.

ال متیونین نقش مهمی در رشد عروق خونی جدید دارد. در حالی که بدن خود قادر به تولید آن می‌باشد، اثر بخشی مثبت مکمل متیونین برای بهبود زخم‌ها، افراد مبتلا به پارکینسون، اسکیزوفرنی، اشعه، مسمومیت مس، آسم، آلرژی، الکلیسم، آسیب کبدی و افسردگی، نشان داده شده است.

عملکرد ال متیونین در بدن چگونه است؟

بدن انسان از ال متیونین برای ساخت کراتین، نوع دیگری از اسیدآمینه، استفاده می‌کند. علاوه بر این، متیونین حاوی گوگرد است که توسط بدن برای رشد و متابولیسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، . نقش مهمی در ترکیبی به نام s-adenosylmethionine  یا “SAMe” دارد که از عملکرد مناسب سیستم ایمنی و انتقال‌دهنده‌های عصبی مانند دوپامین، سروتونین و ملاتونین؛ و غشاهای سلولی محافظت می‌کند.

در مسمومیت با استامینوفن، ال متیونین از طریق جلوگیری از تجزیه ترکیبات استامینوفن از آسیب رساندن به کبد محافظت می‌کند. همچنین ممکن است به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و به محافظت از بافت‌های آسیب‌دیده کمک کند.

مزایای ال متیونین:

-کمک به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال

طبق تحقیقات سرطان کولورکتال ملبورن ،که در ملبورن استرالیا انجام شده، متیونین همراه با ویتامین‌های گروه B و سایر موادمعدنی ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان کولورکتال کمک کند. این مطالعه نشان داد مواد غذایی مصرفی و همچنین موادمغذی مثل فولات، متیونین، ویتامین B6 و ویتامین B12 و موادی با خاصیت آنتی اکسیدانی مانند سلنیوم، ویتامینe و ویتامین سی  و لیکوپن دارای این مزیت هستند.

-استحکام استخوان

ال متیونین به دلیل اثراتی که بر روی استخوان‌ها دارد، ممکن است به عملکرد ورزشی (و حتی کاهش وزن) کمک کند.

-کمک به کاهش وزن

با توجه به نقش متیونین در تولید کراتین، متیونین نسبت عضله به چربی را بهبود می‌بخشد و از این طریق می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان ما اینجاست تا به سوال های شما پاسخ دهد...
سلام من چطور میتوانم کمکتان کنم؟