تامین سلامت امین

ال آرژنین بیس نقش مهمی در تقسیم سلولی ، ترمیم زخم ، از بین بردن آمونیاک از بدن ، عملکرد ایمنی  و ترشح هورمون ها دارد.    ال آرژنین بیس پیش تولید سنتز اکسید نیتریک (NO) است ، که باعث تنظیم فشار خونمی شود.

یکی از بیست اسید آمینه‌ی اصلی یاخته‌های زنده است. در جانوران فرم L-form آرژنین بسیار رایج است. ال آرژنین بیس نیمه ضروری است.

 

یک آلفا آمینو اسید با فرمول شیمایی C6H14N4O2 است که در سال ۱۹۸۶ برای اولین بار توسط دانشمند سویسی Ernst Schultze از نهال Lupinusاستخراج گردید. L- آرژنین شکل طبیعی رایج این آمینو اسید می‌باشد که دارای توالی، CGC, CGA, CGG, AGA، و AGGو به عنوان یک آمینو اسید نیمه ضروری (ضروری مشروط) در بدن پستان دارن طبقه‌بندی شده‌است. زنجیره جانبی این آمینو اسید داری سه کربن راست زنجیر، آلیفاتیک است؛ که در انتهای آن یک کمپلکس guanidinium قرار دارد. عدم استقرار بار در گروه guanidinium باعث می‌شود آرژنین pKa=۱۲٫۴۸ داشته باشد. این عدم استقرار بار خواص شیمایی مختلفی را به آرژنین می‌دهد

 

برخی از اثرات و خواص ال آرژنین بیس در بدن انسان

-دخالت در سنتز و ساخت نیتریک اکسید

-گسترش و بهبود سیستم ایمنی بدن

-کاهش زمان ترمیم زخم و جراحات

-تسریع زمان ترمیم و بهبود بافت‌های آسیب دیده

-کاهش ریسک بیماری‌های قلبی

-افزایش توده و حجم عضلانی

-کاهش بافت آدیپوز چربی بدن و کمک به کاهش وزن

-کمک به افزایش حساسیت و عملکرد انسولین

-کمک به کاهش فشار خون

-افزایش بارورسازی مردان و زنان، افزایش تولید اسپرم

-افزایش توانایی دستگاه تولید مثل

-افزایش اثرات و کارایی بدنسازی

 

خصوصیات

ال آرژنین بیس با تقویت عملکرد دفاعی بدن، رشد تومورها و پیشرفت سرطان را به تأخیر می‌اندازد. ال آرژنین بیس اندازه و فعالیت غده تیموس را، که تولید لنفوسیتهای T (سلولهای T) را بر عهده دارد، افزایش می‌دهد. برای افراد مبتلا به ایدز و بیماریهای بدخیمی که کار دستگاه دفاعی بدن را مختل می‌سازند، مفید است. ال آرژنین بیس برای درمان اختلالهای کبد نظیر سیروز کبد و تجمع چربی در کبد (کبد چرب) سودمند می‌باشد. ال آرژنین بیس با خنثی کردن آمونیاک، به سم زدایی کبد کمک می‌کند. مایع منی دارای آرژینین است. مطالعات نشان می‌دهد که ممکن است به علت کمبود آرژینین، بلوغ جنسی به تأخیر افتد. ال آرژنین بیس برای درمان عقیمی مردان مفید می‌باشد. این اسید با غلظت بالایی در پوست و بافتهای پیوندی یافت می‌شود و برای درمان و ترمیم بافت آسیب دیده مفید است. وجود آن برای سوخت و ساز ماهیچه‌ها ضروری است. ال آرژنین بیس در حمل و ذخیره‌سازی نیتروژن به صورت یک ناقل عمل می‌کند و از این طریق برای حفظ تعادل صحیح نیتروژن مفید می‌باشد، و در دفع نیتروژن اضافی نیز نقش دارد. ال آرژنین بیس در کاهش وزن مؤثر است، زیرا به افزایش حجم ماهیچه‌ها و کاهش چربیهای بدن کمک می‌کند. ال آرژنین بیس بر تعدادی از آنزیمها و هورمونها نیز تأثیر می‌گذارد. آرژینین، لوز المعده را تحریک می‌کند تا انسولین را، که جزئی از داروی وازوپرسین می‌باشد، آزاد نماید؛ و به آزاد شدن هورمونهای رشد نیز کمک می‌کند. چون آرژینین جزئی از کلاژن است و در ساختن استخوانهای جدید و سلولهای لیگامنت کمک می‌کند، به همین دلیل برای درمان آرتریت و اختلالهای بافت پیوندی مفید می‌باشد. بافت جوشگاهی که در طول بهبودی زخمها تشکیل می‌شود، از کلاژن، که سرشار از آرژینین می‌باشد، درست شده‌است. هنگامی که ال آرژنین بیس به مقدار کافی در بدن موجود نباشد، به تعدادی از فعالیتهای بدن، از جمله تولید انسولین، تحمل گلوکز، و سوخت و ساز لیپید کبد، آسیب می‌رسد. ال آرژنین بیس می‌تواند در بدن تولید شود، با وجود این، سرعت تولید این ماده در نوزادان به اندازه ای نیست تا نیازهای آنها را برآورده سازد.

 

ال آرژنین بیس یک آمینواسید نیمه ضروری است آرژنین سازنده بلوک پروتئنی است که باعث اتساع عروق میشود وهم اکنون میدانیم که ارژنین ماده ی اولیه گاز نیتریک اکسید است.

ال آرژنین بیس جزء ان دسته از امینو اسیدهاست که بدن قادر به ساختن ان به صورت طبیعی نیست و باید مقدار مورد نیازش را از خارج تامین کند به همین دلیل بسیار مهم است که دقت کنیم تا وعدههای غذایی غنی از ارژنین باشند.

 

ال آرژنین بیس چه وظیفه ای در بدن به عهده میگیرد وتحقیقات دانشمندان چه مدارکی را در حمایت از این آ مینو اسید ارائه میدهد؟

ال آرژنین بیس برای به انجام رسیدن بسیاری از پروسه های مربوط به فیز یو لوژی عضلات ضروری است.

این پروسه ها شامل:

ترشح هورمونها

افزایش تولید هورمون رشد

پاکسازی و دفع سموم تولید شده در بدن

و تقویت سیستم دفاعی بدن در مقابل امراض

به دلیل این که آرژنین ماده اولیه و تشکیل دهنده نیتریک اکسید است: اغلب به منظور تقویت قوای ( ج ن س ی ) نیز استفاده میشود.

 

مکملهای حاوی آرژنین به سبب اینکه آرژنین توانایی تولید نیتریک اکسید را دارد در بین مردم رواج یافته اند و همچنین این آمینو اسید قادر به پاکسازی رادیکال های آزاد از خون بهبود عملکرد سیگنالهای سلولهای عضلانی رها سازی هورمون رشد،حمایت از کلسترول خوب و تنظیم متابولیسم چربی و سطح نمک در بدن است.

 

بدن سازان باید به دلیل خاصیت تعدیل نمک نیز به آرژنین علاقمند باشند زیرا از دست ندادن آب زیر پوست که به دلیل احتباس آب و نمک در بدن اتفاف میافتد باعث می شود تا بدن ظاهری نرم و پف آلود داشته باشد و عضلات صاف و فاقد بر آمد گی به نظر برسند. حفظ نیتروژن بوسیله مصرف نیتروژن مسئله ای است که بین بدن سازان و دانش مندان مورد توافق است. هم چنین اعتقاد بر این است که ال آرژنین بیس قطعا برای رشد مؤثر است که به سبب توانایی در اتساع عروق و سهم آن در سنتز پروتئین است.

ال آرژنین پودری و کریستالی، دارای یک اسیدیته خاص، محلول در آب و اسید فرمیک، کمی محلول در اتانول و محلول در اتر است. اسید آمینه ال آرژنین بیس، L به این معنی که می‌تواند در بدن سنتز شود.

 

فروش ال آرژنین بیس خالص 99% در درام‌های 25 کیلویی گرید آرایشی و غذایی صورت می‌گیرد. این ماده می‌بایستی در ظرف اصلی محکم بسته شده، در برابر نور، در جای خشک نگهداری شود.

 

قیمت ال آرژنین بیس که یک اسید آمینه است و در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست و مکمل‌های غذایی استفاده می‌شود که برای کمک به محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد، افزایش سطح آبرسانی قابل مشاهده پوست و حمایت بالقوه از تولید کلاژن استفاده می‌شود.

 

در سال 1886، آرژنین برای اولین‌بار توسط ارنست شولز شیمی‌دان آلمانی از نهال لوپین و کدو تنبل کشف شد. ال آرژنین بیس یک اسید آمینه آلفا است که در بیوسنتز پروتئین‌ها استفاده می‌شود. ال آرژنین بیس علاوه بر ساخت پروتئین، نیتریک اکسید را در خون آزاد می‌کند. نیتریک اکسید رگ‌های خونی را در جریان خون گشاد می‌کند، که ممکن است به برخی از شرایط گردش خون کمک کند. ال آرژنین بیس همچنین نقش مهمی در تقسیم سلولی، ترمیم زخم، عملکرد ایمنی، ترشح هورمون‌ها و تولید هورمون رشد دارد.

 

ال آرژنین بیس را می‌توان در محصولات حیوانی مانند گوشت، لبنیات و تخم‌مرغ و همچنین چندین منبع گیاهی از جمله غلات، لوبیا و آجیل یافت. آرژنین نیز به عنوان یک مکمل خوراکی در دسترس است. بیشتر افراد سالم نیازی به مکمل آرژنین ندارند زیرا این ماده جز تمام غذاهای حاوی پروتئین است و همچنین می‌تواند توسط بدن ساخته شود.

 

مزایای خرید پودر ال آرژنین بیس چیست؟

در محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، ال آرژنین بیس ممکن است به محافظت از پوست در برابر رادیکال‌های آزاد، بهبود ظاهر آبرسانی و حمایت از تولید کلاژن کمک کند.

 

 

آنتی‌اکسیدان

نشان داده شده است که ال آرژنین بیس دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی است. آنتی‌اکسیدان‌ها با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد، مولکول‌های ناپایدار که به ایجاد چین و چروک زودرس و خطوط ریز روی پوست کمک می‌کنند، کار می‌کنند. رادیکال‌های آزاد به اجزای مهم سلولی مانند غشای سلولی، DNA و پروتئین‌های سلولی مانند کلاژن آسیب می‌رسانند.

 

 

کلاژن آسیب دیده عاملی اساسی است که به ظاهر پوست پیر کمک می‌کند. بنابراین، با استفاده از آنتی‌اکسیدان‌های موضعی مانند آرژنین، پوست ممکن است به طور بالقوه سود ببرد و از رادیکال‌های آزاد بهتر محافظت شود.

 

آبرسانی

یکی دیگر از عملکردهای ال آرژنین بیس در محصولات مراقبت از پوست افزایش هیدراتاسیون پوست با عملکرد به عنوان ماده مرطوب‌کننده است. یک ماده مرطوب‌کننده با کشیدن آب از داخل پوست به پوست و به دام انداختن آن عمل می‌کند. مطالعات همچنین نشان می‌دهد که آرژنین ممکن است در سنتز اجزای عامل مرطوب‌کننده طبیعی پوست (NMF) مانند سرامیدها، کلسترول، اوره و گلیکوزآمینو گلیکان‌ها نقش داشته باشد. اجزای NMF همراه با لیپیدهای طبیعی موجود در پوست برای حفظ سطح پوست دست نخورده، لطیف و مرطوب عمل می‌کنند.

 

 

در یک مطالعه اثرات پماد موضعی 2.5٪ آرژنین هیدروکلراید بر از دست دادن آب ترانس اپیدرمال یا از دست دادن آب از لایه‌های سطحی پوست ارزیابی شد. نتایج این مطالعه نشان داد که آرژنین موضعی باعث افزایش میزان اوره و بهبود آبرسانی به پوست می‌شود. لازم به یادآوری است که یک مطالعه نشان‌دهنده وجود پیوند علی نیست اما این یک مزیت بالقوه جالب از آرژنین است.

 

ضد پیری

سرانجام، ال آرژنین بیس به دلیل توانایی بالقوه آن در حمایت از تولید کلاژن، اغلب در محصولات مراقبت از پوست ضد پیری استفاده می‌شود. مطالعات حاکی از آن است که وقتی آرژنین به اوره و اورنیتین متابولیزه می‌شود، ال پرولین ایجاد می‌شود. ال پرولین یک اسید آمینه است که بستری برای سنتز کلاژن است. کلاژن سفتی پوست را بهبود می‌بخشد و علائم پیری را کاهش می‌دهد، بنابراین این خاصیت بالقوه آرژنین ممکن است به حمایت از سلامت پوست و ضد پیری کمک کند.

 

 

علاوه بر این اثرات ضد پیری، توانایی بالقوه آرژنین در حمایت از تولید کلاژن نیز ممکن است به تسریع بهبود زخم کمک کند.

 

آیا ال آرژنین بیس ایمن است؟

ایمنی آرژنین و سایر اسیدهای آلفا آمینه توسط پانل بررسی مواد تشکیل‌دهنده آرایشی، گروهی که مسئول ارزیابی ایمنی مراقبت از پوست و مواد آرایشی هستند، ارزیابی شده است. حداکثر غلظت آن برای استفاده در فرمولاسیون محصولات آرایشی 18٪ است.

 

با توجه به وجود طبیعی ال آرژنین بیس در بدن و استفاده از آن به عنوان یک افزودنی مستقیم غذایی مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده، گروه تخصصی بررسی خود را بر روی داده‌های سوزش و حساسیت پوستی متمرکز کرد. داده‌های پوستی در مورد محصولات حاوی آرژنین نشان می‌دهد که این ماده یک ماده تحریک‌کننده پوست یا حساس‌کننده نیست. بنابراین، گروه تخصصی نتیجه‌گیری کرد که خرید ال آرژنین بیس و سایر اسیدهای آلفا آمینه به دلیل استفاده در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت‌های شخصی بی‌خطر هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان ما اینجاست تا به سوال های شما پاسخ دهد...
سلام من چطور میتوانم کمکتان کنم؟